Avatar: Posledný vládca vetra – 10 úžasných faktov

Avatar: Posledný vládca vetra – 10 úžasných faktov
📖Na prečítanie potrebuješ asi tak 4min.

Avatar. Jedno z príbehovo a myšlienkovo najlepších anime. Kvalitou patrí k tým top, má svoje čaro a je aj napriek svojmu pôvodu v západnom svete, tak iným ako ostatná západná animácia.  Dielo, Avatar v sebe nesie krásnu myšlienku vzájomného rešpektu, lásky, obety a rovnováhy vo svete. Prejdime rovno k veci. Väčšina z vás určite pozná Avatarov príbeh. V dávnych dobách spolu žili 4 národy v mieri. Ale potom sa všetko zmenilo, keď národ ohňa rozpútal vojnu. Podľa slov Katary: „Jedine Avatar, vládca všetkých 4 živlov, môže vrátiť svetu rovnováhu.“ Pravdu povediac, veľa sa toho zmenilo počas Aangovho 100 ročného pobytu v ľadovci, ale ešte viac sa zmenilo potom, keď sa už konečne zobudil. Článok Avatar 10 faktov je pripravený pre tých, ktorí tiež strávili posledných 100 rokov v ľadovci.

 

 

1. Aangovo meno znamená, v preklade z čínštiny, „pokojné plachtenie“.

Avatar, 10 úžasných faktov, vznášajúci sa Aang

Vznášajúci sa Aang

2. Slovo „Avatar“ má svoj pôvod v Sanskrite, starobylom indickom písme, a v preklade doslovne znamená „tí, ktorí zostupujú“.

Avatar, 10 úžasných faktov, Aang ako medituje

Meditujúci Aang

3. Výroba každej epizódy, od písania scenára až po finálnu verziu, zabrala tvorcom Avatara v priemere 9 mesiacov.

Avatar, 10 úžasných faktov, prekvapenie

Avatar Aang

4. Meno jednej z hlavných záporných postáv, Zukovej sestry Azuly, znamená v španielčine modrá, čo môže byť referenciou na jej schopnosť ovládať modré blesky. Ak sa na jej meno zameria hindština, pojem „Asura“ značí pomenovanie častokrát prisudzované démonovi.

Avatar, 10 úžasných faktov, Azula

Azula ako démon

5. Štyri čínske znaky rezonujúce nad názvom Avatar: Posledný vládca vetra, znamenajú v preklade: „Božské stvorenie, ktoré bolo zoslané do smrteľného sveta.“

Avatar, 10 úžasných faktov, logo

Avatar the last airbender, logo

 

6. V ranných fázach vývoja, mal byť seriál zasadený do tisíc rokov vzdialenej budúcnosti.

Avatar, 10 úžasných faktov, Katara a Aang

Aang a Katara

 

 

7. Skoro všetky zvieratá vystupujúce v seriály, sú kombináciou dvoch živočíchov. Napríklad Appa je z polovice bizón zmiešaný s morskou kravou a Momo je sčasti netopier zmiešaný s lemúrom.

Avatar, 10 úžasných faktov, Appa

Appa, Avatarov bizón

8.Momo, čo je meno Aangovho malého kamaráta, znamená v japončine broskyňa. Takto bol pomenovaný Aangom, pretože keď ho Avatar prvý krát videl, Momo jedol broskyňu.

Avatar, 10 úžasných faktov; Momo

Momo, Avatarov kamarát

8. Tvorca Avatara,  Michael Dante DiMartino, opustil produkciu Griffincov(Family Guy), aby mohol pracovať na projekte Avatar: Posledný vládca vetra.

Avatar: 10 úžasných faktov : tvorca

Michael Dante Dimartino

9.Kaligrafia, použitá na vrchole a na spodnej časti mapy tvorí rýmované dvojveršia, keď je čítaná v čínštine. Znaky na vrchole znamenajú „Sila je rozdelená medzi štyri“ zatiaľ čo znaky nachádzajúce sa spodnej časti mapy vyjadrujú „Svet vedie jeden“.

Avatar; 10 úžasných faktov, mapa

Avatar: posledný vládca vetra: 10 úžasných faktov, mapa

10. Symboly 4 veľkých národov v preklade z čínštiny znamenajú: Symbol vody – cnosť, znak národa zeme, značí silu; pričom symbol národa ohňa reprezentuje ráznosť a konečne znak vzduchu znamená tiež miernosť.

Avatar.10 úžasných faktov, živly

4 živly vyskytújuce sa v Avatarovi

 

Dúfam, že ste sa z tohto krátkeho prehľadu zaujímavostí dozvedeli aspoň niečo nové a prekvapujúce. Ak áno podeľte sa so mnou v komentároch s informáciou, ktorá vás najviac zaskočila. A ak sa o tomto projekte chcete dozvedieť viac, odporúčam vám prečítať si našu krátku recenziu. Ak ste Avatara ešte nevideli, môžete si ho pozrieť TU.

A nakoniec ešte jeden z najkrajších citátov z Avatara.

Avatar; posledný vládca vetra: 10 úžasných faktov, citát

,,Nájdi pokoj uprostred trápenia”

 

 

Odporúčiť0 odporúčaníPublikované v Svet animákov

15 myšlienok v “Avatar: Posledný vládca vetra – 10 úžasných faktov”

  1. Takže:
   Death Note
   Akame ga kill
   Naruto/Naruto shippuuden
   Bleach
   One piece
   Neon genesis evangelion
   Attack on titan
   mirai nikki
   Black lagoon
   boku no hero academia
   Kaiji
   darling in the franxx
   gintama
   tokyo ghoul
   one punch man
   hxh
   fairy tail
   fullmetal alchemist brotherhood
   Berserk
   -tu to máš 😉
   P.S.: Avatar nieje anime, lebo je to americka produkcia 😀

  1. Korra je veľmi dobrou voľbou v prípade, že človek už dopozeral Avatara ale ešte sa nechce rozlúčiť s ,,avatarským” svetom. Aj keď sa príbeh z veľkej časti už neorientuje na Aanga je to vždy zaujimavé pozeranie, takže rozumiem, že sa ti to páči pretože sama zdieľam podobný názor 🙂 Ďakujem, som rada, že sa ti môj článok páčil a v budúcnosti sa budeme snažiť tvoriť ešte viac obsahu k téme Avatar takže sa máš určite ešte načo tešiť. 🙂 Ďakujem za tvoj komentár.

Pridaj komentár

ZNova poslať SMS(00:30)
Scroll Up