Otázky a odpovede

1.Registrácia

Ako si založím účet?
Účet sa zakladá pomocou tlačidla v hornom pravom rohu. Následne sa ti otvorí okno s prihlásením. Klikom na tlačidlo Registrácia sa otvorí registračné okno. Vyplniť musíš všetky políčka. Telefónne číslo je kvôli overeniu registrácie pomocou SMS. Mail je na informačné účely. Heslo je tvoje heslo, ktorým sa budeš prihlasovať.

Je registrácia bezpečná?
Registrácia je bezpečná. Každý údaj je šifrovaný a uložený bezpečne na našich serveroch. Využívame len najbezpečnejšie služby. Overovacia SMS je posielaná pomocou služby Firebase od Google, ktorá používa 256b šifrovanie. Vaše údaje, ktoré zadáte pri registrácií nie sú poskytované žiadnym tretím stranám.

Prečo sa overuje registrácia pomocou SMS a nie mailu?
Pretože overovať registráciu pomocou SMS kódu je bezpečnejšie. Je to zadarmo a okamžité. SMS príde každému, zatiaľ čo mailové schránku majú rôzne nastavenia a veľa užívateľom sa dlhodobo nedarilo registrovať.

Je registrácia obmedzená podľa krajiny kde žijem?
Registrácia nie je geograficky obmedzená, môžete sa registrovať z hociakého miesta na svete s funkčným telefónnym číslom (mobilným).

Môžem si zaregistrovať viac účtov?
Platí pravidlo jeden účet k jednému číslu, teda k používateľovi. Všeobecne nie je dôvod registrovať si viacero účtov a teda nie je povolené registrovať si viacero účtov.

Je treba ešte dodatočne aktivovať účet?
Nie. Váš účet je aktívny po dokončení registrácie. Už nemusíte potvrdzovať žiaden mail ani nič podobné.

2. Môj účet

Ako aktualizujem údaje o sebe?
Všetky nastavenia prebiehajú z menu tvojho profilu. Môžeš sa k nim dostať z pravého horného rohu pod tvojou ikonkou. Môžeš si aktualizovať profilovú fotku, nahrávať súbory alebo pridávať priateľov a pridávať sa do skupín. Môžeš svoj účet celkom vymazať alebo jednoducho nastaviť, čo chceš aby o tebe ostatní videli.

Ako svoj účet celkovo vymažem?
Účet sa dá jednoducho vymazať z Nastavení vo vašom profile. Tým sa z našej databázy vymažu všetky údaje a súbory spojené s vašim účtom. Tento akt je nevratný.

Ako si obnovím heslo?
Heslo sa obnovuje z menu prihlásenia. Ak už mám telefónne číslo priradené k účtu, tak ti pošleme jednoduchý kód a podľa neho si okamžite nastavíš nové heslo. Ak máš ešte starší účet a používaš iba mail, tak ti pošleme odkaz na obnoveniu hesla na tvoju emailovú adresu, ktorú si použil pri registrácií.

Mám starší účet, ako si k nemu priradím telefónne číslo?

Jednoducho v položke “Nastavenia” v tvojom profile. Jednoducho si pridáš svoje telefónne číslo a následne sa pomocou neho budeš môcť prihlasovať a overovať si rôzne funkcie vo svojom účte.

 

3. Správanie

Všeobecné pravidlá správania
Všeobecne platí, že sa treba správať slušne. Neurážať nikoho z užívateľov, autorov alebo administrátorov. Nepoužívať hrubé nadávky a nevykonávať škodlivú činnosť proti fungovaniu webu. Nespamovat’.

Kedy dostanem ban?

Ban môžeš dostať za viacero vecí. Ak si porušil hociaké z pravidiel aspoň dvakrát. Po novom už neupozorňujeme, teda si treba dávať pozor.

Aký ban dostanem po 2 porušeniach pravidiel?
Po novom ti bude zablokovaný účet na dobu 6 mesiacov. Nebudeš sa teda môcť registrovať s tvojím telefónnym číslom ani mailom, ktorý už je v databáze.

Za čo dostanem IP ban?

IP ban udeľujeme za opakované hrubé porušovanie pravidiel a vykonávanie činnosti, ktorej cieľom je narušiť platformu alebo cielene útočiť na užívateľov webu.

4. Blog

Aké sú pravidlá pre písanie blogu?

Nie je veľa pravidiel pre písanie blogu. Všeobecne platí, že to môže byť hocičo čo sa aspoň okrajovo týka Japonska, anime alebo Vás ako takých. Ďalej by to malo byť čitateľné aj pre ostatných, teda úprava podľa možnosti každého jednotlivca. Veľkým plusom je, ak váš blogu bude k niečomu užitočný aj ostatným užívateľom. Taktiež by mal  mať aspoň stredný až mierne väčší rozsah (nemýliť si teda blog so statusom).

Aké sú pravidlá pre písanie blogu?
Nie je veľa pravidiel pre písanie blogu. Všeobecne platí, že to môže byť hocičo čo sa aspoň okrajovo týka Japonska, anime alebo Vás ako takých. Ďalej by to malo byť čitateľné aj pre ostatných, teda úprava podľa možnosti každého jednotlivca. Veľkým plusom je, ak váš blog bude k niečomu užitočný aj ostatným užívateľom. Taktiež by mal  mať aspoň stredný až mierne väčší rozsah (nemýliť si teda blog so statusom).

Kde sa ukáže môj blog keď ho publikujem?
Ukáže sa na hlavnej stránke v položke “Blog”. Predschvaľovanie neprebieha a teda je zverejnené všetko, čo stlačíte “Publikovať”. Jediná akcia korekcie z našej strany môže byť vráteniu blogu to štádia “Koncept”. To znamená, že blog v niečom nespĺňa základné pravidlá a teda treba trochu popracovať na základnej gramatike, rozsahu alebo forme. Skutočne si vážime každý váš obsah a tak sa netreba vzdávať.

Ako sa môj blog dostane medzi články?

Tvoj blog sa môže dostať medzi články v prípade, ak má výnimočnú kvalitu a redakcia určí, že môže mnohým užívateľom pomôcť.

Môžem sa písaním blogov vypracovať na pozíciu autora webu?
Tvoj blog sa môže dostať medzi články v prípade, ak má výnimočnú kvalitu a redakcia určí, že môže mnohým užívateľom pomôcť.

 

5. Technické fungovanie webu

Niečo s účtom mi nefunguje, čo mám robiť?
Ako vždy, vyskúšať iný prehliadač. Ak nepomôže, kontaktovať podporu pomocou odkazu kontakt v ľavom menu. Posnažíme sa pomôcť čo najskôr.

Web je pomalý a nechce mi načítať

Ak je práve večer, je dosť možné, že sme plne vyťažený a že je proste naraz veľa ľudí online. Ak nie, tak treba chvíľu počkať a skúsiť znova za istý čas. Na webe sa priebežne pracuje a je možné, že sa práve testuje nejaká nová funkcia, služba či platforma.

Kedy pribudne to alebo tamto?
Na toto nikdy neexistuje presná odpoveď, kedže je v procese veľa premenných. Všeobecne si môžete odsledovať isté vzory a podľa nich sa riadiť, avšak presne dátumy Vám oficiálne nikdy nevieme poskytnuť a tak každá otázka tohoto charakteru ostane ignorovaná.

Ako nahlásim nefunkčný obsah?
Pri každom obsahu je v spodnej časti žlté tlačidlo nahlásiť. Tým nás upozorníš, že niečo nefunguje. Problému sa budeme venovať hneď, ako sa bude dať.

6. Odvolania a námietky

Môžem sa proti niečomu odvolať?
Samozrejme áno. Použi kontaktný formulár v ľavom menu. Ak bude tvoje odvolanie dôvodné a rozumné, radi vyhovieme.

Mám zablokovaný účet, môžem ho odblokovať aj skôr ako je lehota?

Áno, je to možné. Znova platí, že to musí byť dôvodné a musí byť vidieť snahu, že si si uvedomil porušenie pravidiel a že sa to nebude opakovať.

 

 

ZNova poslať SMS(00:30)
Scroll Up