Phill Collins, hlas Disneyho piesní

Phill Collins, hlas Disneyho piesní
📖Na prečítanie potrebuješ asi tak 2min.

Tak melodické a krásne piesne znejúce z toľkých animákov. Piesne plné nádeje, odhodlania naspievané hlasom s fantastickým a ikonickým zafarbením. Philip David Charles Collins (* 30. január 1951, Chiswick, Londýn) je anglický spevák, držiteľ prestížnych cien Grammy a Oscar, ktorý sa najviac preslávil ako líder hudobnej skupiny Genesis a spoluprácou s štúdiom Disney.

Phill Collins

Profesionálnu kariéru začal ako bubeník s rockovou skupinou Flaming Youth, potom pokračoval v známejšej skupine Genesis. V Genesis robil pôvodne hlasový sprievod Petrovi Gabrielovi, po ktorého odchode v roku 1975 sa stal hlavným spevákom. Po čase rozbehol svoju sólovú kariéru, čím pomohol Genesis k väčším úspechom. Ako sólový spevák predal viac ako 100 miliónov mediálnych nosičov.

 

 

Phil je jedným z 3 spevákov, ktorým sa podarilo predať viac ako 100 mil. albumov celosvetovo v sólovej kariére ( další dvaja sú Paul McCartney a Michael Jackson).

 

 

 

 

Collins naspieval soundtrack k filmu Tarzan (1999) pre Walt Disney Company. Vyhral Academy Award za pieseň “You’ll Be in My Heart”, ktorá hrala v polčase Superbowl-u čo je najsledovanejšia športová udalosť a reklama tam stojí milóny. Pieseň zožala celosvetovo veľké úspechy. Ďalšou spoluprácou s Disney pokračoval piesňou “Look Through My Eyes”, ktorú naspieval s Tinou Turner.

 

Pieseň Welcom, z Medvedích bratov, sa stala hlavnou piesňou sprievodu na 50te výročie štúdia Disney.

V 2006 bol Tarzan uvedený ako divadelná hra na Broadway a Phil Collins naspieval 11 nových piesní, a dokonca sa hlbšie podieľal na produkcií.

Myslím si že tento človek naspieval nezabudnuteľné piesne a preto si určite zaslúži priestor na tejto stránke.

Pridaj komentár

Scroll Up