Říjnové novinky ze světa anime aneb pár velkých návratů

Říjnové novinky ze světa anime aneb pár velkých návratů
📖Na prečítanie potrebuješ asi tak 6min.

Řijen se kromě nové sezóny na japonských televizních obrazovkách nesl v oznamování návratů starších sérií. Během září byly postupně ohlášeny nové řady pro Sword Art Online, Toaru Madžutsu no Index, One Punch Man a Overlord. K nim se pak v říjnu přidalo i Date a Live a Tokyo Ghoul. Více informací o sobě dalo vědět také Šingeki no Kjodžin, kterého se dočkáme v létě příštího roku. Mimo jiné byli vyhlášeni výherci cen časopisu Newtype na festivalu Mači Asobi, který se koná ve městě Tokušima. Nejlepší animovanou sérii za uplynulý rok podle japonských otaku byla Fate/Apocrypha a nejlepším animovaným filmem pak Sword Art Online: Ordinal Scale.

 

Nový Šingeki no Kjodžin se hlásí

Na oficiálním Twitteru anime Šingeki no Kjodžin se objevilo, že chystaná třetí řada bude mít premiéru v letní sezóně příštího roku. Kromě toho se na Internetu objevila také nová stránka pro třetí sezónu, která dále potvrdila premiéru, a vévodí jí první oficiální ilustrace.

Více informací: zde

 

 

Komediální anime o ženách a alkoholu již brzy

Na oficiálních stránkách chystané anime série Takunomi. (v překladu „Pití doma“) byly zveřejněny nové podrobnosti včetně upoutávky. Ta začíná varováním nezletilých před pitím alkoholu a poté představuje čtyři hlavní postavy.

Více informací: zde

 

 

Kyoto Animation nám předvede lukostřelbu

Kyoani je mezi fanoušky známo i díky svým anime z prostředí střední školy, jež se často točí kolem nějaké školní aktivity – namátkou třeba Hibike! Euphonium se zaměřením na školní hudební orchestr nebo kroužek plavání v anime Free!. Příští rok se k nim přidá přírůstek…

Více informací: zde

 

 

Date a Live se vrátí na televize

Oficiální Twitter novely Date a Live v sobotu oznámil, že započaly práce na nové televizní sérii. Zpráva neobsahovala žádné bližší informace. Poslední řada Date a Live vyšla před třemi lety, takže poskládat původní tvůrčí tým bude složité.

Více informací: zde

 

 

Chladné zimní dny rozjasní adaptace Hakumei to Mikoči

Začátkem srpna byla zveřejněna zpráva, že dojde k animované adaptaci mangy Hakumei to Mikoči. V pátek 20. října došlo k odhalení bližších informací, mezi nimiž jsou mimo jiné i jména tvůrčího týmu a hlasového obsazení hlavních rolí.

Více informací: zde

 

 

Mysteriózní thriller Kokukoku

V pondělí 16. října došlo k odhalení chystané animované adaptace mangy Kokukoku, a to skrze otevření oficiálních stránek, které byly okamžitě doplněny informacemi o formě adaptace, datu premiéry, tvůrčím týmu a hlasovém obsazení.

Více informací: zde/

 

 

Adaptace baseballové mangy Gurazeni

Letos v březnu bylo oznámeno, že manga Gurazeni bude zpracována do animované podoby. Na bližší informace jsme však museli čekat až doposud, kdy se producenti konečně uvolili zveřejnit více. Adaptace bude mít podobu televizního seriálu…

Více informací: zde

 

 

Premiéra druhého filmu Fate/Stay Night: Heaven’s Feel

Minulý týden si svou premiéru v Japonsku odbyla první část trilogie Fate/Stay Night: Heaven’s Feel, která dostala podnázev Presage Flower (Květy předzvěsti). Na jejím konci se diváci dočkali informace, že na druhý film nebudou muset dlouho čekat.

Více informací: zde

 

 

Basilisk se po dvanácti letech vrací na televizní obrazovky

V následující zimní sezóně nás čeká minimálně jeden velký návrat. Řeč je o anime Basilisk, které vycházelo v roce 2005 a které se nyní po necelých 13 letech vrací na televizní obrazovky. Kromě toho již byla odhalena i hlavní ilustrace a produkční štáb.

Více informací: zde

 

 

Anime adaptace čtyřpanelovky Slow Start se připomíná

Na oficiálním twitterovém účtu chystané televizní anime adaptace mangy Slow Start se objevila nová, 30 sekund dlouhá upoutávka, v níž lze zahlédnout první záběry přímo z anime včetně hlavních postav.

Více informací: zde

 

 

Karakai Džózu no Takagi-san v pohybu

V pátek 6. října došlo ke spuštění oficiálních stránek anime s názvem Karakai Džózu no Takagi-san, které vychází ze stejnojmenné mangy. Chystaná adaptace byla oznámena již letos v srpnu, avšak oficiální web byl otevřen až nyní.

Více informací: zde

 

 

Adaptace románu BEATLESS

V sobotu 7. října došlo k oficiálnímu oznámení animované adaptace sci-fi románu s názvem BEATLESS. Oznámení bylo zveřejněno skrze otevření oficiální webové prezentace, která odhalila základní kostru tvůrčího týmu, období premiéry a podobu adaptace.

Více informací: zde

 

 

Tokyo Ghoul se vrátí na televizní obrazovky

Společnost Marvelous dnes prostřednictvím nových stránek oznámila, že se na příští rok chystá anime adaptace mangy Tokyo Ghoul:re. Moc podrobností nebylo oznámeno, nicméně již bylo prozrazeno, že stejně jako v předchozích sériích, i zde se hlasu protagonisty Kanekiho zhostí Hanae Nacuki.

Více informací: zde

 

 

V lednu se dočkáme anime Killing Bites

V podzimní sezóně se dočkáme soubojů lidských hybridů díky anime Džúni Taisen, nicméně i v zimě nás čeká anime s podobným námětem. Jedná se o televizní adaptaci mangy Killing Bites a dočkáme se jí v lednu příštího roku.

Více informací: zde

 

 

Hollywood pokukuje po Kimi no Na wa

Podle amerického časopisu The Hollywood Reporter se společnost Paramount Pictures a režisér J.J. Abrams rozhodli spojit své síly a chystají se převyprávět jeden z nejúspěšnějších anime filmů posledních let.

Více informací: zde

 

 

Více anime pro Sword Art Online

V sobotu proběhla v Tokiu akce nakladatelství Dengeki Bunko a kromě dříve uniklé informace o třetí řadě Toaru Madžucu no Index se návštěvníci dočkali i ohlášení nové řady Sword Art Online. Anime by mělo adaptovat příběhovou část, která se odehrává od 9. až do 18. knížky.

Více informací: zde

Tento článok vznikol v spolupráci s konata.cz. Sú to super ľudia, ktorí prinášajú čerstvé novinky zo sveta anime. Raz v mesiaci tu u nás stále nájdete súhrn noviniek, ktoré konata priniesla. 

7 myšlienok v “Říjnové novinky ze světa anime aneb pár velkých návratů”

Pridaj komentár

Scroll Up