Rozprávky 2018 – aké animáky uvidíme v kinách v roku 2018?

Rozprávky 2018 – aké animáky uvidíme v kinách v roku 2018?
📖Na prečítanie potrebuješ asi tak 8min.

Ďalší rok sa nám blíži ku koncu a teda prichádza čas na tradičný prehľad toho, čo nás z animovaného sveta osloví budúci rok, teda rok 2018. Niečo vieme, niečo nás ešte môže prekvapiť, takže článok budeme priebežne aktualizovať. V roku 2018 nás čaká viacero zaujímavých kúskov ako napr. animovaný Grinch, nová Rodinka Úžasných, Madagaskar alebo animovaný Spiderman (nie robím si srandu, na Spidermana sa netešiť). Zoznam je zoradený podľa toho, na čo sa teším najviac. Ak chcete vedieť viac, tak pokračujte v čítaní.

Prehľad nižšie je uvedený s americkými plánovanými premiérami, ktoré sa môžu ešte meniť. Taktiež sa môže stať, že sa daný film odloží, alebo naopak, príde mierne skôr. Ku veľa dielam ešte nie sú špecifické informácie – budú sa postupne ukazovať počas budúceho roka. Taktiež môže ešte nejaký nevídaný kúsok, o ktorom teraz nevieme, do kín zavítať. Nie je to kompletný zoznam, je veľa indie animákov, ktoré som nebral do úvahy ale taktiež sú veľmi kvalitné. Zoznam je zoradený tak, ako sa na jednotlivé animáky teším, teda začínam od najmenej zaujímavého pre mňa až po ten najzaujímavejší. 

 

 


13. Animovaný Spiderman – Sony Pictures Animation

Premiéra: december 2018

Úplne nezávislý animovaný Spider-man. Teda nezávislý od hraných filmov. Poskladal sa celkom zaujímavý tím tvorcov, napr. scénarista Malého princa (2015) alebo Kocúra v čižmách a iní zaujímaví ľudia. Spider-man by sa mal niesť v duchu komédie  a nemal by to byť  tradičný ,,komixový animák”. Osobne ide téma Spider-mana úplne mimo mňa a tak tento animovaný film je na úplnom chvoste môjh zoznamu. Ak ste ale fanúšik pavúkov a pavúčich ľudí, možno sa je na čo tešiť.

 


12. Garfield – ???

Premiéra: 2018

Garfield dostane plne animovaný animák. Naskôr to nebude úplne AA film avšak pre fanúšikov tejto komixovej mačky som ho chcel spomenúť. Pravdepodobne sa k nám do kín ani nedostane.

 

 

 

 

 


11. Gnomea a Julia: Sherlock Gnomes – Paramount Animation

Premiéra: 23. marec 2018

Sequel ku pôvodnému filmu Gnomeo & Juliet z roku 2011. Ide o 3D-počítačovú animáciu režírovanú Johnom Stevensonom. Znova vo filme uvidíme celkom hviezdne obsadenie ako napríklad James McAvoy a Emily Blunt v hlavných úlohách. Čo do príbehu to bude znova romantické, trochu mysteriózne a detektívne. Je to prevažne britský animák, ktorý je tvorený v americkej koprodukcii, takže viete približne, čo očakávať. Musím hovoriť niečo k príbehu? Shrelock Holmes, tulene a láska. To je toho. Ak sa páčila jednotka vyzerá to na podobne dobrú vec. Avšak nič pre mňa osobne.

 

 

 


10. Hotel Transylvania 3 – Sony Pictures Animation

Premiéra: 13. júl 2018

Sú originálne animáky, ktoré vzniknu z nádhernej myšlienky a potom sú pokračovania. To už je tretí diel? Séria Hotel Transylvánia je celkom zábavná a s hviezdnym obsadením no originalitu postupne stráca. Uvidíme ako to bude s tretím dielom. Vyzerá to však skôr na pokračovanie na istotu. Tretí diel známej série veď predsa niečo len zarobí! Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez a ďalší pôžičajú postavam svoje hlasy.

Pein sa tento animák neteší a pravdepodobne naň ani nepôjde do kina.

 

 

 


9. Kocúr v čižmách 2 : 9 životov a 40 zlodejov

Premiéra: 2. november 2018

Ďalšie z dobrodružstiev kocúra zo Shreka. Nemohol to byť ďalší (kvalitný) Shrek? Ale nie je a tak budeme sledovať kocúra ako bude bojovať proti 40-tim zbojníkom. Dosť stávka na istotu a teda nečakajte niečo veľmi originálne.

Puss in Boots 2018

 

 

 

 


8. Early Man – Aardman Animations

Premiéra: 18. január 2018

Konečne film od nezávislého Aardmanu. Režírovaný Nickom Parkom a napísaný Markom Burtnom. Vyzerá to, že dostaneme takú Aardmanovskú stop-motion klasiku, trochu šialenú a celkom originálnu. Film je zasadený do prehistorických časov doby bronzovej, kde bude dvojica hrdinov bojovať proti zlému lordovi. Celkom hviezdne obsadenie má aj na zvukovej rovine – napr. Tom Hiddleston. Vyzerá to na poriadny britský animák! Ak máte radi Aardman a ich štýl rozprávania, toto  bude pravdepodobne must-see.

 

 

 

 

 


7. Dr. Seuss Ako Grinch ukradol Vianoce – Illumination Entertainment

Premiéra: 9. november 2018

Konečne! Illumi a Universal získali práva na jednu z najlepších kníh Doktora Seussa a prinesú nám animovanú adaptáciu Grincha. Je ťažké predpokladať, ako dopadne adaptácia tradičnej americkej rozprávky z roku 1957, v podaní Illumination štúdia, no chcem veriť, že úžasne. Má to obrovský potenciál stať sa krásnym vianočným a zároveň zábavným animákom. Illumi v posledných rokoch prinášali krásnu animáciu a tiež su celkom finančne úspešný takže sa je na čo tešiť. Grinchovi hlas prepožičia Benedict Cumberbatch. Nebude to na 90% také, ako hraný Grinch s Jimmom Carrym ale tiež to môže byť veľmi dobré. Určite sa na to ide do kina!

 

 

 


6. Veľká šestka (sequel) – Walt Disney Animation

Premiéra: 2018

Tadashi sa vráti ako záporná postava! Hiro bude musieť bojovať so svojim vlastným bratom? Neveríte? Vyzerá to tak. Dosť nečakane ale predsa má prísť pokračovanie Veľkej šestky. Jednotka bola neskutočná svojou rozsiahlou animáciou a veríme, že dvojka nebude zaostávať. Vyzerá to na srdcervúci príbeh.

 

 

 


5. Madagascar 4 – DreamWorks

Premiéra: 5.jún 2018

??? Zatiaľ vôbec nič nevieme. Verím, že to bude dobrý Madagaskar a nie iba pokračovanie, ako bola napríklad trojka.

 

 

 


4. Biely tesák/Croc Blanc – Superprod

Premiéra: 28.marec 2018

Francúzska animovaná adaptácia Londonovho Bieleho tesáka. Z trailerov zatiaľ vyzerá celkom čarovne. Aj napriek jednoduchšej animácií to môže byť krásny animák ako bola napríklad Long Way North.

 

 

 

 


3. Rodinka Úžasných 2 – Pixar

Premiéra: jún 2018

Brad Bird je späť a ja tak veľmi dúfam, že sa vráti aspoň časť čara Pixaru časov minulých. Jeden z najlepších a z najoriginálnejších animákov štúdia Pixar dostáva svoje tak dlho očakávané pokračovanie. Rodinka Úžasných 2 začína presne tam, kde končila jednotka a o to viac sa je na čo tešiť. Keď ste sa pri skončení prvého filmu v roku 2004, tou záverečnou scénou tešili na pokračovanie, tak teraz, po 13 rokoch to prichádza a vy sa dozviete, čo bude nasledovať. Ostáva nám veľmi držať palce a tešiť sa.

 

 

 

 


2. Isle Of Dogs – Fox Searchlight

Premiéra: 28 marec 2018

Prichádza originálny snímok vymyslený a produkovaný Wesom Andersonom! Všetci vieme aké sú Wesove filmy – neskutočne atmosferické a premyslené do posledého detailu. Pravdepodobne bude takým aj Isle of Dogs. Film sa odohráva v Japonsku v alternatívnej budúcnosti, kde su psi vykázané na samostatný ostrov, pre epidémiu zvanú ,,psia chrípka”. Hlavnými hrdinami píbehu je 5 miestnych psov, ktoré nájdu svoj zmysel v ochrane malého chlapca Atariho, ktorý prišiel na ostrov hľadať svojho štvornohého priateľa. Je sa na čo tešiť a dá sa povedať že must-see budúceho animovaného roku. Ešte dodám, že ide o stop-motion animáciu.

 

 


1. Ralph Rozbíja Internet – Ralph Rozbi-to 2 – Walt Disney Animation

Premiéra: 21. november 2018

Nový Ralph tentokrát ,,rozoberie internet”. Kým prvý diel vzdal poctu tradičným herným automatom a hrám, dá sa čakať, že dvojka bude šialenstvom v internetovej sieti. Guugl, Amazng, Jiffy … Príbeh sa bude odohrávať 6 rokov po udalostiach prvého filmu (aké trefné 2012+6=2018) a Ralph sa zoznámi s technológiami ako Wi-Fi alebo internet samotný. Jeho cieľom bude niekde na E-bayi nájsť súčiastku, ktorá by zachránila Sugar Rush pred skonaním. Disney sa potrebuje znova nakopnúť a dúfam, že dvojka Ralpha im patrične vyjde!

 

 

 

 

 

Ako ste na tom vy? Na čo sa tešíte najviac? Čo si myslíte o animovanom roku 2018? Podeľte sa o názor v komentároch!

Odporúčiť0 odporúčaníPublikované v Svet animákov

6 myšlienok v “Rozprávky 2018 – aké animáky uvidíme v kinách v roku 2018?”

Pridaj komentár

ZNova poslať SMS(00:30)
Scroll Up